Technická podpora
+421 948 347 724

Vytvorenie nového buletínu

Informačný systém poskytuje funkciu hromadného rozposielania mailov a buletínov kontaktom uloženým v informačnom systéme. Dodatočnými nastaveniami je možné vytvoriť cielené, plánované a adresné rozosielanie reklamných alebo informačných emailov. Podrobné štatistiky informujú užívateľa napríklad o tom, koľko ľudí si email otvorilo. Koľkokrát sa kliklo na odkaz v emaily a pod.

Krok č. 1

Krok č. 2

V podmodule SPRÁVA BULETÍNOV klikneme na Vytvoriť nový buletín.

Krok č. 3

Buletín je možné vytvárať v editore. Do buletínu môžeme vkladať rôzne obrázky a texty, poprípade ich podľa potreby formátovať. Je možné upraviť text aj v inom textovom editore ako je napríklad WORD.
Ak chceme vložiť do buletínu obrázok, klikneme na ikonu pre vloženie obrázka z ponuky editora.

Krok č. 4

Zo súborov uložených v systéme v module SÚBORY vyberieme obrázok, ktorý chceme vložiť do buletínu.

Krok č. 5

Ak chceme aby sa po kliknutí na obrázok otvorila konkrétna stránka, priradíme obrázku hypertextový odkaz.
V editore klikneme na ikonu pre pridelenie odkazu.

Krok č. 6

Do poľa URL napíšeme adresu stránky, ktorá sa má otvoriť po kliknutí na obrázok v maily.

Krok č. 7

K obrázku je možné pridať dodatočný text, buletín pomenujeme, nastavíme typ a určíme dátum, kedy sa má buletín začať posielať.
Systém z hľadiska zbytočného nezahlcovania siete posiela maily v dávkach a postupne. Čiže ak je napríklad 1000 príjemcov, tak zasiela 100 mailov každých 10min. Tieto hodnoty závisia od nastavenia systému.

Krok č. 8

V ďalšom kroku určíme, komu sa buletín odošle. Vyberieme kartu Skupiny adresátov.

Krok č. 9

Buletín môžeme poslať štandardným skupinám ako sú napríklad všetci užívatelia alebo všetky kontakty vytvorené v systéme. Poprípade si vytvoríme skupiny užívateľov a pošleme to len im. Systém umožňuje posielať buletíny aj klientom, s ktorými máme uzatvorené určité typy zmlúv. Napríklad ak poskytujeme internetové služby a na základe rôznych balíkov služieb uzatvárame rôzne typy zmlúv, tak vieme buletíny adresovať oveľa špecifickejším skupinám užívateľov.

Krok č. 10

Po uložení sa zobrazí zoznam všetkých buletínov vytvorených v systéme. Napravo pri každom z nich je menu, ktoré umožňuje ďalšie funkcie nad buletínom.
Ikona lupy slúži na odoslanie náhľadu buletínu aktuálne prihlásenému užívateľovi v systéme. Náhľad príde na email, ktorý je nastavený v profile prihláseného užívateľa
Ikona obálky aktivuje rozosielanie buletínu. Buletín sa rozošle podľa dátumu, ktorý bol nastavený pri jeho vytváraní alebo prípadnej úprave.
Buletín sa nemusí rozoslať hneď po kliknutí na ikonu OBÁLKY. Systém sám vyhodnotí optimálny čas rozoslania podľa zaťaženia serveru. Zvyčajne sa čas odoslania prvej várky emailov pohybuje okolo desiatich minút.
Ikona grafu zobrazí podrobné informácie a štatistiky pre konkrétny buletín. Aby boli vygenerované štatistiky, musí byť buletín aspoň raz odoslaný.
V štatistikách je možne napríklad sledovať, koľko ľudí si mail otvorilo, poprípade koľko z nich aj kliklo na odkaz v ňom umiestnený. Štatistiky je možne prispôsobovať podľa potrieb a požiadaviek našich klientov.
Rovnaký buletín sa nedá rozoslať opätovne kliknutím na ikonu OBÁLKY. Je to z dôvodu korektného zberu štatistických údajov pre jednotlivé kampane. Opätovne zaslanie buletínu sa dá napríklad ta, že vytvoríme jeho kópiu, ktorej zmeníme názov. Kópiu buletínu vytvoríme kliknutím pravého tlačidla myši na pôvodný buletín a z menu vyberieme možnosť DUPLIKOVAŤ. Novému buletínu zmeníme meno, ináč nám ho systém nedovolí vytvoriť.
Nenašli ste čo ste hľadali?
Kontaktný formulár
Neváhajte nás kontaktovať.
Na Vašu otázku ohľadom našich služieb Vám radi odpovieme.
informačné
systémy
ComeIn.sk, s.r.o.
  • 0948 347 724
  • comein@comein.sk
  • Jarková 63 080 01 Prešov