Technická podpora
+421 948 347 724

KAPITOLA 1. - Prihlásenia sa do IS a užívatelia

Prihlásenie užívateľa do informačného systému

Informačný systém (IS) je softvér, ktorý sa delí na dve časti. Verejná časť je prístupná komukoľvek, kto zadá adresu verejnej časti IS. Verejnou časťou môže byť napríklad webstránka, e-obchod a pod.
Druhou časťou je časť privátna alebo tiež aj administrátorská. Privátna časť slúži na administráciu verejnej časti a na prácu s prístupnými modelmi informačného systému ako sú napríklad obchodná agenda, skladové hospodárstvo a mnoho ďalších. Táto časť nie je prístupná verejnosti a pre prihlásenie do nej je potrebné disponovať prihlasovacími údajmi. Vaše prihlasovacie údaje prideľuje administrátor.
Administrátorom môže byť poverená osoba vo firme alebo priamo zamestnanec Comein.sk, s.r.o.
Prihlasovaciu obrazovku privátnej časti sa zobrazí po zadaní adresy verejnej časti a dopísania textového reťazca "/admin" bez úvodzoviek.

Úvodná obrazovka

Hneď po prihlásení sa zobrazí úvodná obrazovka informačného systému. Každý užívateľ si ju vie prispôsobiť podľa vlastných potrieb a zmeny prevedené na jednom účte sa neprejavia na účte iného užívateľa. Hlavnou funkciou úvodnej obrazovky je poskytnúť rýchly prehľad o stave systému a úvodná stránka slúži ako brána k ostatným modulom a podmodulom. Pomocou rôznych informačných tabuliek, odkazov, widgetov a aplikácii uľahčuje a zefektívňuje prácu.

Užívatelia

Informačný systém rozlišuje tri typy užívateľov. Klasický užívateľ, ktorému bol vytvorený užívateľský účet a pomocou zvoleného mena a hesla sa môže prihlásiť do systému.
Ďalším typom užívateľa je kontakt. Ten nemá oprávnenia prihlásiť sa do systému. Slúži na fakturačné účely, záznamy, poznámky a na všetko, kde je potrebné používať informácie o kontakte.
Organizácie slúžia na spájanie kontaktov alebo užívateľov do spoločných firiem, spoločností alebo organizácii. Na tieto organizácie sa môžu nastavovať rôzne parametre. Napríklad zľavy pri nákupe, hromadná korešpondencia a pod. Samostatná organizácia nemá možnosť prihlásenia sa do systému.

Správa užívateľov

Podmodul Správa užívateľov slúži na podrobný prehľad, na vytváranie a editovanie všetkých užívateľov vytvorených v systéme. V tejto časti je možné editovať heslá pre prístup do systému, pridávať rôzne údaje k užívateľom a získať kompletný prehľad o každej činnosti, ktorú užívateľ v systéme vykonal.
Pri vypĺňaní údajov o užívateľovi je dôležité, aby tieto údaje boli čo najpodrobnejšie a najúplnejšie. Systém z týchto dát vychádza aj v iných moduloch a automaticky ich doplňuje napríklad do objednávok, faktúr, cenových ponúk a takto ušetrí čas pri ich vytváraní. Vyplnenie emailovej adresy a telefónneho kontaktu umožňuje rýchle posielanie SMS správ priamo zo systému a pri hromadnej korešpondencii automatické zasielanie emailov bez nutnosti dodatočného zadávania adries.

Profil užívateľa

Nenašli ste čo ste hľadali?
Kontaktný formulár
Neváhajte nás kontaktovať.
Na Vaše otázky, ktoré sa týkajú našich služieb Vám radi odpovieme.
informačné
systémy
ComeIn.sk, s.r.o.
  • 0948 347 724
  • comein@comein.sk
  • Jarková 63 080 01 Prešov
Aktuálne informácie o produktoch
spoločnosti ComeIn získate po prihlásení
do nášho newsletteru.